PILATES kurz - VICTORY


PILATES - Fit nejen po porodu aneb boj proti bolavým zádům

Cvičení Pilates - Fit nejen po porodu (uzavřený kurz) je určen nejenom ženám po porodu, které mají ochablé břišní svaly, trápí je bolesti v bederní části zad, povolené svaly pánevního dna, ale také těm, které chtějí posílit svá těla - převážně hluboké svaly, protáhnout, rozpružit. Těm, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svoji tělesnou i duševní schránku.

 

REFERENCE Z KURZU (řazeno od nejstaršího příspěvku):

Adélka Kučerová napsala: "Cvičit Pilates v MC Victory jsem začala tři měsíce po porodu. Trápily mě především bolesti zad, zablokovaná krční páteř a hlavně několikrát vyhozená plotýnka, která mi neumožňovala ani se narovnat, natož fungovat v průběhu dne a starat se o dítě. Díky cvičení s Jitkou jsem se zbavila všech výše zmiňovaných trápení a cítím se opravdu výborně! Podařilo se mi posílit nejen hluboké zádové svaly, ale i celé tělo. Ne pouze metoda Pilates byla pro mě při výběru cvičení rozhodující - chtěla jsem především najít instruktora, který by mě dokázal nadchnout, byl zkušený a uměl navodit během hodiny přátelskou atmosféru. Jsem velmi ráda, že jsem potkala právě Jitku, která hodiny Pilates tímto způsobem vede a navíc zvládá každému během cvičení podat zpětnou vazbu, pochválit ho či opravit.
Za nejlepší důkaz mého nadšení považuji to, že jsem u Pilates od té doby zůstala a to nejen já, ale i zbylé účastnice kurzu. Na cvičení jsem se stala zcela závislá a tuto radost si jen tak vzít nenechám!"

Katka Trnková napsala: "Pilates jsem začala cvičit 5 měsíců po porodu a naprosto jsem si jej zamilovala. Z hodin odcházím krásně protažená, posílená, odreagovaná a hlavně natěšená na další lekci, což se mi u jiného cvičení nikdy nestalo. Cvičím teprve krátce, ale sama na sobě již cítím změny. Díky Jitce za její neuvěřitelnou trpělivost a schopnost donutit mě k takovým výkonům!

Péťa Brožová napsala: "Cvičení zdar! :-)
Posilovací cvičení pilates jsem vždycky chtěla vyzkoušet. I přes počáteční našeptávače, že bych měla ještě chvíli počkat, než se na to, po cvičení dle Mojžíšové vrhnu, jsem dnes opravdu ráda, že jsem do toho šla!
Už prvním zásadním přínosem je cvičení v malé skupince, kde pozornému Jitčinu oku neunikne žádná nepřesnost. Jitka je výborná lektorka, ví, jak podpořit sebevědomí i méně zdatných cvičenek. Efektivně střídá pochvaly s důslednou kontrolou správného provádění jednotlivých cviků. To vše okořeněno vtipnými hláškami, kdy se i při náročné výdrži neubráníme uvolňujícímu smíchu. A hned nás to nakopne k dalšímu heroickému výkonu :-)
Postupem času, když se mě osobně podařilo skloubit správné dýchání s co nejpřesnějším provedením cviků, začínám na sobě skutečně pozorovat pozitivní změny. I přes mé slabé ručičky už dokážu bez zvadnutí udělat stále větší počet dámských kliků, nefuním jako hroch ve fázované výdrži při posilování břišních svalů a při zvedání těžších břemen, např. dětí, tyto svaly dokonce vědomě zapojuji. Zpevnilo se mi bříško i povislý zadeček a co je nejdůležitější, myslím na to, že při chůzi s lehce nahrbeným postojem, s hlavou svěšenou a výrazem štvané zvěře příliš elegance nenadělám :-)

Čeká nás poslední hodina a už dnes s určitostí vím, že mi pravidelné setkávání s pilates v téměř domácké atmosféře bude chybět. Všem, kdo si chtějí vyzkoušet opravdu fungující a návykové cvičení rozhodně pilates s energickou Jitkou doporučuji!!"

Zuzka Rusfelová napsala: "Cvičit pilates s Jitkou jsem začala 3 měsíce po porodu. Protože máme velkého chlapečka a jeho chováním mě trápily bolesti zád a brnění zápěstí, hledala jsem vhodné cvičení které by mi pomohlo. Po těhotenství a porodu jsem měla povolené všechny svaly a i jednoduché cviky mi dělaly problémy. Díky cvičení pilates mě dnes zápěstí nebrní a záda tolik nebolí... cítím se i více posílena, oblečení které jsem ještě před pár měsíci neoblékla nyní obleču. Na cvičení jsem nejvíce ocenila individuální přístup Jitky, kdy se každé z nás věnuje a dodává nám chuť do dalšího cvičení. Vyzkoušela jsem už hodně cvičení před těhotenstvím, ale až nyní s Jitkou jsem si uvědomila, že jsem v podstatě pořádně necvičila :-)."

Irenka Košková napsala: "Ahoj Jitko, ještě jednou Ti velice děkuji za kurz pilates.
Když se nám narodila dcera, začala jsem zcela jinak nahlížet na život. Je to obrovský přerod duše, kdy si přeji být prostě lepší a užít si každý den co přijde společně, prostě nádhera. Při prvním setkáním s Tebou (Cvičení pro Šestinedělky) jsem si ale potvrdila to, jak moc se mi změnilo i tělo a asi jako téměř každou ženu mě to dost rozladilo. Jsem moc ráda, že jsem dala na první dojem a svěřila jsem se Ti do péče. Vím, že bude třeba ještě hodně hodin cvičení, ale na začátku (a doufám i nadále) si mi velmi pomohla. Cítím se mnohem celkově lépe a i když to není nijak zvlášť vidět, kolem zrcadla se už nepřecházím se zděšením, ale i se klidně zastavím (samozřejmě pupík v páteři, lopatky v kapsách a brada zatažená :) ). Musím použít tvůj výraz, že cvičení s Tebou je "skvělá záležitost". Přeji Ti hodně štěstí a radosti, těším se příště, Irena"

Danča Hořavová napsala: "MC Victory jsem si našla, protože se mi nedaří nějakou dobu otěhotnět, takže Jitku jsem poznala, když jsem se přihlásila na cvičení dle Mojžíšové pod jejím vedením. Tam jsem poznala malou skupinu holek buď se stejnými nebo podobnými problémy. Naučily jsme se správně dýchat, správné držení těla, pro mě spíš tak jak by to mělo vypadat, ale hlavně správné provádění všech 10 cviků Mojžíšové. Dosud jsem nezažila cvičení v tak malé skupině (5 osob), ale byla jsem z toho nadšená, Jitka má úžasný přistup, líbil se mi styl, jakým nás cviky učila, všem se nám individuálně věnovala, kontrolovala a hlavně nás uměla motivovat, dodat optimismus. Cvičení s ní mě nabíjelo. Proto mi bylo líto, když nám tenhle kurz skončil. Jitka nám nabídla, že vypisuje další kurz cvičení -Pilates fit nejen po porodu a když budeme chtít, že se můžeme přidat. Tak to jsem nezaváhala.
Se cvičením pilates jsem měla trochu zkušenost, to jsem si myslela, když jsem ho dříve párkrát navštívila - cvičení s dalšími zhruba 30 cvičícími. Teprve u Jitky jsem zjistila, jak jsem byla domýšlivá :-). Cvičení ve velké skupině s cvičením s Jitkou ve VICTORY se vůbec nedá srovnávat. Takže teď si pokládám otázku - co mi cvičení pilates dalo? Poznala jsem partu správných holek, protáhla si tělo, dobila jsem energii, i když jsem někdy ze cvičení odcházela pěkně strhaná, ale na další hodinu jsem se zase těšila, bylo mi líto, když jsem se někdy nemohla zúčastnit. Jitky opět úžasný přístup, dohlíží na správné zapojování svalů, umí "pokárat", ale tak, aby motivovala, aby to člověk nevzdával, když už si myslí, že to fakt nedá :-). Začínaly jsme pozvolna a pak se přiostřovalo, poznávaly jsme a doufám, že mluvím i za ostatní, svaly, o kterých jsme neměly ani tuchy. Postupem času se taky dostavovaly výsledky "naší práce", zvládaly jsme cviky, o kterých by se nám na začátku jenom zdálo a řekla bych, že i ztratily nějaký ten centimetřík v pase nebo někde po těle, alespoň na svých "spolucvičenkách" jsem to mohla pozorovat. Nepatřím mezi velké sportovce, ale tohle cvičení .......... BOMBA!!!! :-)
Zkrátka a jednoduše to shrnu - Jíťo, jsi úžasná, šikovná, SKVĚLÁ. Tvoje cvičení můžu všem doporučit a budu i dál doporučovat a věřím, že se brzy uvidíme tentokrát na cvičení pro těhulky a samozřejmě i s ostatníma holkama buď na cvičení nebo někde na kafi, jak jsme si slíbily. Díky moc vám všem."

Jíťa Valentová st. a Jíťa Valentová ml. napsaly: "Na Pilates k Jitce jsem začala chodit zhruba před rokem se svou dcerou, která byla 3 měsíce po porodu. Jsem velmi ráda, že mě Jitka vzala do kurzu s maminama po porodu. Chodit ve dvou má velkou výhodu, že se navzájem donutíme jít na hodinu. My se však nutit nemusíme, hodiny s Jitkou jsou super a vždy na konci se těšíme na další. Má s námi se všemi svatou trpělivost, vše nám hezky vysvětlí a je fajn, že je nás v kurzu málo, protože všechny dokáže ohlídat, zkontrolovat a opravit případné chyby. Je také skvělé, že nás dokáže motivovat k další výkonům a hodiny bývají i zábavné. Velké plus má Jíťa také za to, že cvičíme i s různými pomůckami, protože si vyzkoušíme něco nového. Přes léto budeme mít prázdniny, ale již se těšíme na září, až se opět všichni sejdeme."

Míša Zatloukalová napsala: "Pilates jsem kdysi cvičila,ale s Jitkou se to nedá srovnat.Je moc pečlivá,důsledná,stále nás kontroluje a nic jí neunikne.A navíc je tak nakažlivě optimistická,že nás přesvědčí,že ještě můžeme,i když už vůbec nemůžeme:-)."

Vlaďka Herdová napsala: "Pilates jsem nikdy předtím necvičila, ale na doporučení mé kamarádky jsem se přihlásila do kurzu a 3 měsíce po porodu jsem začala cvičit.
Do té doby jsem Jitku neznala, ale slyšela jsem a na netu četla jen samou chválu. Musím jen potvrdit. Jitka je opravdu skvělá a trpělivá :-).Snaží se s každou z nás pracovat individuálně a dostat z nás co nejvíce. Cvičení s Jitkou je moc fajn. Hned na začátku kurzu jsem měla problémy se zádama a nyní (musím zaťukat...) nedělá mi problém chovat malého nebo po delším předklonu (např. při koupání) se opět narovnat. Do pevných svalů a plochého bříška mám ještě asi daleko:-), ale už jenom to, že mne Jitka donutila myslet na správné držení těla (což je u mne problém :-() je velký úspěch. Přistihla jsem se, že i při jízdě s kočárkem rovnám lopatky a zatahuji pupík.
Jitko za vše moc děkuji a cvičení s Tebou mohu jen doporučit!!!"

Jani Malíková napsala: "Ahoj Jituš, ráda bych se vyjádřila k hodinám pilates pod tvým vedením.
S hodinami jsem maximálně spokojená! Oceňuji tvůj profesionální přístup, s kterým ke každé hodině přistupuješ. Hodina je vždy pěkně připravená a ty dobře naladěná. Cvičení je pěkná dřina, kort když člověk rok nedělá vůbec nic (tedy krom nám dobře známého každodenního kolotoče kolem malé princezny). Ze začátku to byla opravdu fuška, když se člověk soustředí na pupík v páteři, ale lopatky mu vylejzají z kapes, ale postupem času to jde zkoordinovat lépe a lépe. A to vše díky tvému neustálému připomínání, že máme dýchat, lopatky držet v kapsách,atd., za které jsem strašně ráda. A taky díky tvému přístupu k nám, že nás obejdeš, řekneš, co děláme špatně, jak to udělat dobře. A mezi tou strašnou dřinou se taky i zasmějeme:) Z hodiny odházím krásně „zdecimovaná" a s pocitem, že jsem pro to své tělo zase něco dobrého udělala a s poznáním, že mám svaly, o kterých jsem do teď neměla vůbec tušení. Od té doby, co jsem začala cvičit, mě méně bolí hlava a v kříži a cítím na sobě, že už nejsem taková „bábovka" jako když jsem necvičila.
Zkrátka a dobře, takových lidí jako Ty je jako šafránu a za mně dávám velkou jedničku s hvězdičkou. Jen tak dál!"

Katka Hořejší napsala: "Cvičit Pilates jsem začala 3 měsíce po porodu. Náš Vašík je takový malý obřík, takže po častém nošením mě pomalu začala bolet záda a ještě více jsem se začala hrbit. Potíže s hrbením jsem měla už před těhotenstvím. Cvičením Pilates citím, že držení mého těla je daleko lepší, i když k dokonalosti to má ještě daleko. Záda mě nebolí i když nosím stále těžšího cvalíka. Ze cvičení odcházím v dobré náladě a krásně protažená. Je to přesně to co jsem potřebovala, pomalé a důsledné cvičení. Musím také říci, že se mi i začalo dařit řádně u cvičení dýchat, což je můj velký problém odjakživa. Jitka jako lektorka je úžasná, důsledně hlídá správnost prováděných cviků, má vždy dobrou náladu a snaží se poradit s jakýmkoli problémem."

Lucka Anderlová napsala: "Rikaji o mne, ze jsem sportovni typ. Nevim, jak na to ti dotycni prisli, opak je pravdou :-) Ne, ze by mi sport nic nerikal, ale vydrzet u nejakeho cviceni dele nez par hodin mi nikdy moc neslo. Zkousela jsem aerobic, kalanetiku, fitness, power jógu i zumbu. Na pilates - FIT nejen po porodu jsem zacala dochazet asi 4 mesice po porodu. Trapily me predevsim bolesti (paleni) zad.
Zkusenost s timto cvicenim pod vedenim Jitky jsem mela, kdyz jsem jako "tehule" chodila na predporodni pripravu s cvicenim. Kurz Pilates po porodu me vsak nedchnul jeste vic, a to predevsim proto, ze se cvici v malych skupinach (na hodine nas bylo pet holek). A to je presne to, co vetsina z nas potrebuje - "prisne Jitcino oko", ktere vse vidi, ale take "Jitcina slova povzbuzeni a podpory", ze na pristi hodině to bude zase o neco lepsí a ono vazne, k memu velkemu udivu i u mne :-), je! Jitka jako lektorka dokaze pokarat nebo vytknout, ale zaroven svym optimistickym pristupem a stale dokola opakujic a vysvetlujic cviky (pro nas mene chapave :-) motivovat! A tak, i kdyz na hodine stale jeste casto slysim svoje jmeno:-), nevnimam to jako neco spatneho, protoze s vytkou "kde ze to mam zase ty lopatky", nebo "probuh, dejchej mi", nasleduje pochvala v podobe "precizne provedene labute" a "viditelne zpevneneho hýžďového svalstva" :-) A hlavne, i ja sama na sobe pozoruji zmeny, nejen ze zada uz tolik nepali a kdyz doma neco delam, snazim se myslet na to, abych vyrovnavala svou "disbalanci", ale mne dokonce uz neupada "noha ve flexi" pred desatym provedenim tohoto cviku, ja dokonce pokracuji v pocitani az do dvaceti (to, kdyz se Jitka zapomene a rozpovida se :-). Takze, zaverem, hodiny pilates s Jitkou jsou v dobrem slova smyslu narocne, ale i zabavne! Kurz muzu jen doporucit, a uz jsem to i udelala. Diky, Lucka Anderlu
PS: Takze Jitko, tes se, uvidime se urcite i na open lekcich :-) "

Marti Mičánová napsala: "Ke cvičení pilates musím napsat, že již cvičení s prvky pilates v těhotenství právě s Jitkou mne bavilo, a to pro preciznost cviků, resp. přístup Jitky ke správnému provedení jednotlivých pozic, cviků a také můj dojem, že tomu, co nás učí, skutečně rozumí /a má to význam/. Proto jsem se přihlásila i na kurz pilates po porodu a doufám, že v tom budu po co nejdelší dobu pokračovat.
Subjektivní pocit zlepšení držení svého těla, protažení i do té doby vědomě neexistujících svalů, dobrá nálada vyplavením spousty endorfinu při každém cvičení:), sympatický průběh hodiny, možná také dobrá skupina maminek... Za to vše Ti Jitko děkuji a těším se opět na viděnou."

Jani Pavlová napsala: "Na Pilates jsem se rozhodla přihlásit kvůli bolestem zad, které mě hodně omezovaly pár měsíců po porodu. Vzpomněla jsem si na tvá slova ze cvičení těhulek, kde jsi nás varovala, že to přijde...
Cvičení mi pomohlo aktivovat svaly, které jsem měla po porodu strašně ochablé. Záda mě už tak moc nebolí, svaly na zadku už dokážu pěkně zatnout. Líbí se mi individuální přístup a neustálý dohled nad námi. Taky je super být mezi maminkami, kde nevadí občas upatlané tričko od mimča...
Ani nemám co bych vytkla. Možná jen sobě, že se doma nedonutím cvičit :) Určitě by bylo dobré hodiny prodloužit na 1,5 hod. Ale to pak je zase problém pro maminky stíhat kojení."

Táňa Szó napsala: "Ahoj Jitko, z každé hodiny PILATES odcházím s třesoucíma se nohama a zadkem v ohni, ale s báječnou náladou :-) Už jsem navštěvovala spoustu různých kurzů, ale poprvé mám pocit, že to cvičení někam vede a že to funguje. Určitě je to Tvým individuálním přístupem, kontrolou každé z nás a precizním vdením hodin. Už po pár hodinách zmizely bolesti zad, bříško se pomalu, ale jistě vrací do ještě lepšího než původního stavu a záplava endorfinů mi pomáhá doma s celým mimikolotočem :-) Sešla se skvělá skupinka holek a Tvoje vždy skvělá náláda nám to ještě zpříjemňuje.Moc děkuji a už se těším na pokračovací OPEN hodiny."

Eva Bínová napsala: "Ahoj Jitko, celkově kurz hodnotím hodně pozitivně. Cičení mě opravdu bavilo a i na sobě vidím výsledky (opět se vejdu do kalhot, které jsem nosila před otěhotněním :) a povšechně se cítím lépe). Hlavně mi vyhovovala malá cvičící skupina, kde jsme se jednak s holkama docela daly dohromady, ale hlavně jsem cítila, že jsi měla dost času a prostoru nás všechny korigovat a hlídat, abychom cviky prováděly správně. To vidím jako velkou výhodu. Klidně jsi mohla být (na mě speciálně) i tvrdší. Obecně mám občas problémy s koordinací více pohybů, ale když na mě někdo dohlídne a v pravý čas houkne, tak se i víc snažím :)."

Eva Greinerová napsala: "S Jitkou Moulisovou jsem se seznámila ještě před porodem na hodině "Cvičení a příprava na šestinedělí" a když se zmínila, že od září bude probíhat kurz "Pilates - fit nejen po porodu", věděla jsem, že tento druh cvičení chci vyzkoušet. Čtyři měsíce po porodu císařským řezem jsem začala cvičit v uzavřené skupince pěti maminek a to je mimo jiné to, co mi maximálně vyhovuje. Cvičení mě moc baví, cítím na sobě pozitivní změny, po hodině jsem pěkně protažená a s lepší náladou. Vyhovuje mi Jitčin přístup, kdy nás má všechny pod dohledem, kontroluje, opravuje chyby v jednotlivých pozicích, přistupuje ke každé z nás individuálně, umí pochválit, což mě motivuje k lepším výkonům.
Ráda budu ve cvičení Pilates pokračovat, a to právě s Jitkou. Děkuji a budu se těšit na další OPEN lekce."

Síma Šafarčíková napsala: "Kurz hodnotím jednoznačně pozitivně - perfektní komunikace, vstřícnost a fundovanost lektorky, dobrá organizace kurzu, příjemné prostory i rozumná cena. Další velké plus vidím ve velikosti (spíše malosti) skupin, kdy se lektorka může všem trpícím cvičícím věnovat a polohovat je do správných pozic, aby trpěli ještě více :) Délka lekce mně přijde optimální, 45 minut by bylo málo, po více než hodině bych nedokázala odejít po svých. Napadá mě jediné minus, a sice hromadné vypouštění z budovy hned po cvičení, když je dole zamčeno, to dávalo mému lenochodímu tempu zabrat. A jako tip navrhuju dávat více "domácích úkolů". Jo a ještě jedna připomínka, nebo spíše postřeh. Více mně vyhovuje cvičení bez nářadí, můžu se soustředit vlastní pozici a nemusím kontrolovat nářadí, což je např. v případě volantu dost náročné.
Na navazující cvičení se těším."

Eva Štibingerová napsala: "Cvičení "Pilates po porodu" musím ohodnotit více než kladně. Našla bych mnoho pozitiv, ale zmíním to, které je pro mne nejzásadnější. Pravidelným cvičením zmírňuji bolesti zad, které s přibývající váhou naší princezny nabírají na intenzitě. Důkazem byla vánoční pauza, kdy jsem po pár dnech bez cvičení měla problém s většinou běžných pohybů.
Pod precizním Jitčiným vedením při každé hodině kritické svaly uvolním i posílím. Zároveň si mohu být jistá, že všechny pohyby budou pod pečlivým drobnohledem a občasné připomínky se pomalu stávají i součástí mého každodenního života. Tak například při procházce s kočárkem mi v uších zní "Lopatky do kapes!", při přípravě večerní kašičky se mi v hlavě z ničeho nic ozve výhružné zvolání "Pupík zašroubovat k páteři!", pak si s malou hrajeme a já najednou slyším, jak nás Jitka napomíná "Periferně pořád vidíte ruce!" nebo usínám v posteli a do ticha se rozléhá "Spodní žebra dolů!" :DDD
Jitko, podařilo se to, cvičení Pilates se mi dostalo pod kůži!!!"

Jani Holubová napsala: "Ahoj Jitko, kurz pilates po porodu byl pro mě fajn hlavně v tom, že nás v hodině bylo málo a ty jsi na nás měla dost prostoru opravovat naše chyby (nejvíc mi dala asi 9tá hodina, kdy jsme byly jen 4 - velice komorní sestava). Líbilo se mi taky to, že je kurz zaměřený pro začátečníky a specielně na mamky po porodu a tím pádem jsme většinou zápolily s podobnými potížemi (oslabené břišní svaly). Před zahájením kurzu jsem si myslela, že budeme opakovat pořád jednu sestavu cviků, což tak nebylo a cvičení tak nebylo nudné.Cvičení bych rozhodně doporučila každé zájemkyni, bylo fajn vypadnout z domova od dětí, udělat něco pro sebe a zasmát se sobě i druhým ve společnosti stejně "postižených". Ahoj, Jana"

Katka Kroniková napsala: "Ahoj Jitko, s kursem jsem byla maximálně spokojená. Líbí se mi hlavně tvoje nasazení s jakým nás neúnavně opravuješ a kontroluješ abychom cvičily opravdu dobře a taky se neflákaly. Dbáš na poctivou docházku, píšeš maily nebo SMS.
Jak jsem pochopila pilates není jenom o dýchání, ale taky o "povídání". Tak je fajn že nám pořád připomínáš všechny principy. Moc dobrá je i ta zmiňovaná komorní forma a s tím spojený i tvůj osobní přístup.
Výsledky cvičení na sobě určitě cítím. Kromě toho že mě přestaly bolet záda cítím i větší sílu. Markétka má sice tři roky, ale stále se ráda nosí. A necelých sedmnáct kilo je už znát.Tak už mě neodrovná když ji kousek poponesu :-)Pilates mě chytlo a tak se už těším na další cvičení. Katka"

Katka Tarantová napsala: "Na cvičení jsem nikdy moc nebyla. Až když jsem byla podruhé těhotná, začala jsem chodit k Jitce Moulisové na cvičení pro těhotné, kde jsem se poprvé seznámila s pilates. Začala jsem chodit hlavně proto, abych na chvíli vypnula a měla čas sama pro sebe (manžel si zatím užíval staršího syna) a postupně jsem zjistila, že mě to docela baví, bolela mě mnohem méně záda, než při prvním těhotenství a celkově jsem se cítila po každé hodině lépe. Proto jsem chtěla pokračovat i po porodu. I když jsou teď hodiny čím dál náročnější, většinou se na ně těším a domů odcházím příjemně unavená. Záda už mě nebolí skoro vůbec (se stavem po prvním těhotenství se to nedá vůbec srovnat), a zjišťuju, že mě Jitčina slova ovlivňují během celého dne. Snažím se chodit více narovnaná, hlídám se, abych rovně seděla a rovnala záda, zatahovala břicho a dýchala správně. I když se tělo dává po druhém těhotenství dohromady mnohem pomaleji, věřím, že s pilates to půjde."

Jitka Jůsková napsala: "Pilates je nejen cvičení ale zároveň báječná vzpruha pro tělo a pro mysl. Je to cvičení, co dodá energii, dobrou náladu, pohyblivé tělo a díky němu dokážete s tělem i nevídané :-) Sama se musím přiznat k závislosti na pilates :-) Absolvovala jsem teprve uzavřený kurz, ale vím s jistotou, že koncem tohoto kurzu pro mě cvičení rozhodně nekončí - naopak :-) A to jsou výsledky vidět již teď :-) Navíc cvičit s Jíťou, která všem dodá humor, nadšení, energii, trpělivost a jasnou mysl, je opravdovým požitkem. Pilates doporučuji úplně všem - nejen maminkám po porodu ale opravdu všem. Já sama jsem po druhém porodu 1,5 roku a myslím, že cvičit je zapotřebí kdykoliv. Takže hurá do toho!"

Baruška Doležalová napsala: "Ve svých 21 letech jsem dělala mnoho sportů, zejména ty dynamické (tenis, squash, spinning, aerobic...), do té doby, než jsem musela akutně podstoupit operaci páteře, diagnóza: vyhřezlá meziobratlová ploténka (září 2012) . V tu chvíli jsem myslela, že se mi zbořil svět. Verdikt totiž zněl, že min. 1 rok bez všech mých oblíbených sportů. Od té doby jsem nevěděla co se sebou, připadala jsem si prázdná, proto jsem musela najít jiný způsob, jak se opět naplnit energií. Při pátrání, co tedy mohu dělat, věřte nebo ne mít "absťák" z nedostatku pohybu je realné, jsem "dostala povolení" cvičit pilates. A tak jsem našla Jíťu :-) Její hodiny mě naprosto uchvátily, hrozně si je užívám. I před operací jsem párkrát byla na jiných pilates, ale nebylo to ono. I když cvičení pilates je čisté, krásně plynulé a pomalé, díky Jitušce, která je vždy plná energie a pozitivní nálady a její hodiny mají šmrnc a správnou koncepci, jsem nalezla i mě tak potřebnou část dynamiky, která mi moc scházela. Cvičení mi pomohlo, vnímat lépe své tělo, které opravdu posílilo. Cvičení pilates mi pomohlo posílit hlavně svaly v okolí páteře, což bylo potřeba ze všeho nejvíc. Nejde však jen o tuto fyzickou podobu cvičení, ale od doby co cvičím jsem i ve skvělé duševní pohodě a toho si opravdu moc cením. Hledala jsem a našla Jitušku, pilates a konečně i samu sebe. Díky Jiťo!"

Péťa Kamlarová napsala: "Tři měsíce po porodu jsem si řekla, že bych mohla začít chodit cvičit, a tak jsem hledala nějaké hodiny prakticky jakéhokoliv cvičení, ale o víkendu, kdy mám hlídání. A našla jsem Pilates s Jitkou ve VICTORY. Řekla jsem si proč ne, Pilates jsem ještě necvičila. Přeskočila jsem teoretickou část o metodě pilates a viděla reference. Nečetla jsem je (co se tam může psát - prostě kurz cvičení kde se zaplatí celé kurzovné a nějak si to člověk odchodí a někdy si zacvičí někdy si to odbude, hlavně aby nepropadla hodina) - zajímalo mě jen že jsou tam ještě 3 volná místa a že se cvičí v neděli. :) Takto "připravená" jsem se vydala na první lekci. Překvapil mě malý sál, málo lidí a instruktorka která ví o čem mluví a co a jak a proč cvičit a dokonce se zajímá o každou jedinou z nás. Ochutnávka cvičení byla jen krátká učily jsme se dýchat (což mě vždy baví protože já se nenaučila dýchat ani na joze a dokonce ani u porodů :)) a ukázaly si nějaké cviky. Odcházela jsem překvapivě nadšená. Doma jsem si řekla že si teda ty reference přečtu... Samý entuziazmus a chvála... Mno tak když je něco jen pozitivní tak tomu úplně nevěřím. No tak jsem šla na další hodinu... a byla jsem UCHVÁCENÁ, protože cvičení s Jitkou je prostě... DOKONALÉ... Vše vysvětluje, ukazuje a dává pozor na postavení těla, vedení pohybů, provedení cviků a v neposlední řadě motivuje a vybičuje k tomu aby člověk vydržel nemožné - např. zvedl nohu ještě desetkrát i když už ta noha váží tunu apod.
Takže moje reference musí být maximálně pozitivní - nikdy jsem nechodila na takový kurz (a že už jsem toho okusila hodně). Je to neskutečná krásná a obrovitánská dřina! A co víc - což nechápu do dnes - už po 10 hodinách na sobě skutečně vidím změny!!! (k lepšímu - vidím svaly místo ...špe...tkáně a taky dýchám:)) No a teď ta negativa pro podobné jako jsem já: 1) člověk se nemůže ulejvat, ani chvilinku 2) zátěž má stoupající tendenci, takže je to nekonečná makačka 3) hodina má jen 60 minut :) (což je ale často pozitivum aby člověk přežil :))
Je to opravdu skvělé, na každou lekci se těším a jsem nešťastná když mi okolnosti nedovolí přijít. Děkuji že mi osud naplánoval seznámení se se cvičením Pilates pod vedením tak neskutečně pozitivního a skvělého člověka jako jsi ty, Jitko, děkuji."

Ivka Jakešová napsala: "Pokud někdo váhá, jestli začít cvičit pilates s Jitkou, obírá se jen o čas, který by už dávno mohl trávit právě na jejích hodinách. Bez nadsázky lze říct, že je Jitka jednou z nejlepších instruktorek pilates. Nejenže je profík a cvičení s námi ji baví, ale navíc dokáže všechny motivovat k větším výkonům a následně i pochválit. Výborné je i to, že se každému snaží věnovat individuálně a hlídá, jestli cvičí správně. Za sebe musím říct, že jsem váhala dlouho a zpětně vím, že jsem měla začít cvičit dřív. A co mi cvičení dalo, kromě příjemně strávených chvil? Především mě přestala bolet záda, tolik se nehrbím, břicho se po porodu konečně srovnalo a v klidu a bez bolesti můžu svoji malou dcerku vozit na zádech s vědomím, že já i malá jsme v pohodě. Jituško, díky moc!"

Marti Tomášková napsala: "Po svých negativních zkušenostech s jinými cvičeními a po absolvování kurzu s Jitkou můžu říct, že proto, aby člověka cvičení "chytlo", nezáleží pouze na jeho druhu, ale především na lektorovi, který ho vede, protože ten ovlivňuje konečnou kvalitu kurzu. Jitka je zkušená instruktorka, pečlivě dozoruje na preciznost provedených cviků, umí pochválit a povzbudit, je velmi trpělivá a vytváří příjemnou atmosféru. Ocenila jsem její individuální přístup, kdy každého jednotlivě posoudí po zdravotní stránce a následně řeší, co je pro koho vhodné a co nikoliv. Cvičení pilates předčilo mé očekávání, pomohlo mi na bolavá záda, navíc i při každodenních činnostech se snažím hlídat držení těla. Na hodiny se opravdu těším. Jíťo, děkuji a přeji Ti co nejvíce stejně spokojených maminek jako jsem já."

Lucka Vávrová napsala: "Do MC Victory jsem začala chodit kvůli povolenému středu těla a bolavým zádům na Cvičení dle metody Mojžíšové a následně mi byl doporučen Pilates a musím říci, že jsem vybrala 2x dobře. Zaprvé pilates je úžasné cvičení, objevíte svaly o kterých jste ani nevěděli, že je máte a opravdu posílíte střed těla. Zadruhé Jitka je skvělá instruktorka - nejen, že se na hodinách věnuje všem individuálně, také vás motivuje k neuvěřitelným výkonům a netrpí žádné ulévání od začátku do konce hodiny. Myslím si, že u Pilates hodně záleží na provedení cviků a pochopení techniky a pokud se rozhodnete tomuto cvičení věnovat, je vhodné svěřit se do rukou odborníkovi. A Jitka je bezesporu odbornicí v tomto oboru."

Zuzka Rusfelová napsala: "Chtěla bych Ti moc poděkovat za celý rok... 12.6. mám "výročí" od operace a jsem ti vděčná za spoustu věcí. Především za psychickou podporu, za volné lekce, které jsi mi věnovala a hlavně taky za cvičení celkově. Hrozně moc mi to pomáhá, abych se dala postupně do pořádku. Po středeční hodině musím říct, že dynamický pilates je bezva, kdybych byla zdravá a bez omezení asi bych ho taky preferovala. Ale v mém případě má smysl fyzio-pilates, upřednostňuji protažení a pomalé posílení. Jsi opravdu profík, neboť se tomu věnuješ, neustále studuješ a to se mi moc líbí ... je z tebe cítit, že je to pro tebe srdcová záležitost a že tě to moc baví a jsem za to vděčná :-), protože díky tomu jsou hodiny cvičení takové jaké jsou... no prostě BEZVA!!!!
Taky bych ti chtěla poděkovat za postrčení s Mammahelpem, díky tomu mám příležitost pomáhat druhým a jsem z toho nadšená. "

Jani P. napsala: "Mila Jitko, rozhodla jsem se ozvat, protoze bych byla nerada, abys mela dojem, ze uz mne nebavi chodit na Tve hodiny. On se totiz lehce zmenil pracovni rozvrh meho sefa, takže i muj. A jeste k tomu nyni uz druhy tyden lezim s antibiotiky v posteli. Rozhodne moje neucast neni zpusobena nezajmem! Ty jsi totiz jeden z mala vzacnych instruktoru, ktery je slusny, lidsky, vstricny, vzdy mily a projevuje o lidi okolo zajem. To opravdu neni bezne! Proto mi Tve hodiny hodne chybi!
Mej se Jitusko moc pekne, budu se na Tebe tesit, az budu zdrava a verit, ze mi nikdo do hodin pilates nebude zbytecne vstupovat, abych o ne porad neprichazela. Jana"


TOPlist
aktualizováno: 31.01.2020 11:36:01