Rady za babku


Jak jde čas, prochází mi mailem různé rady a nápady. Všechny níže uvedené jsou  mnou vyzkoušené. Většinou se zde budou objevovat nové příspěvky v době, kdy aktuálně něco z toho řeším. Přikláním se k přírodní léčbě, pokud to je možné. Tak se s Vámi o něco z toho podělím. Třeba se Vám nějaká rada bude hodit. :-)


CIBULE ODVAR - při ztrátě hlasivek
Skvělý recept - stařenky z Vidče.

Do hrnku na kafe půlku větší,  nebo jednu celou menší, ale rovněž na půlky rozkrojenou cibuli zalít čistou vařící vodou.  Po cca 15 min. ji z toho "přelivu" můžete vyndat a až voda trochu povychladne, po troškách - třeba i 2 - 3 hodiny v jednom kuse bez obav popíjet. Má totiž celkem příjemnou chuť a prakticky žádný zápach. Úžasně rychle to vyspraví:
            1. už chycené nosní sliznice i průdušky
            2. zmírní rýmu
            3. zlepší dýchání
            4. urychlí ale i vyléčí případný zánět hlasivek.

POZOR - žádný med, žádný cukr, žádné další ohřívání či vaření!!!! Pít vždy jen a jen vlažný, čerstvý, tedy právě schladlý přeliv a nic dalšího do něho u nepřidávat.


CIBULOVÝ ČAJ proti kašli
Čerpáno z knihy BYLINKY PRO DĚTI A MAMINKY od Mandalény Staňkové-Krohnové

Do menšího hrnce či lépe do skleněné varné konvice nalejete vodu a přidáte  1 cibuli či 2 menší + 1 jablko (se slupkou i s jadřincem nakrájené na měsíčky) + hrst hrozinek spařených horkou vodou. Vaříte 7 až 10 min., pak scedíte a můžete přisladit medem (varianta s hrozinkama je celkem sladká).

Čaj Barušce moc chutná, není zde výrazná chuť cibule. Pomáhá na odhlenění, odkašlávání.


CIBULOVÝ SIRUP proti kašli
Čerpáno z knihy BYLINKY PRO DĚTI A MAMINKY od Mandalény Staňkové-Krohnové

Jednu pokrájenou cibuli dáme do menší skleničky, zasypeme cukrem nebo smícháme s medem. Po pár hodinách čerstvou šťávu, kterou cibule pustí, podáváme po lžičkách při potížích. V chladničce neskladujeme déle než 24 hodin.


CIBULOVÉ PONOŽKY pro odhlenění (puštění rýmy)
Čerpáno z internetu. NEUVĚŘITELNÉ - vážně to funguje. Barborky děsně ucpaný nos, který nešlo v žádném případě vysmrknout, po chvíli nošení se uvolnil.

Cibulové ponožky mají silný čistící efekt, regulují proces látkové výměny, uvolňují hlen, mírní bolesti, přes reflexní zóny na chodidlech mohou rozvinout účinek na celé tělo. Připravím je tak, že rozkrájíme nadrobno 1 velkou cibuli, rozložíme ji na bavlněné dva větší kapesníky, rozmačkáme ji a ohřejeme buď na pečícím papíru na topení (já vyzkoušela nahřát v troubě). Nakonec položíme na chodidlo tak, aby se cibule dotýkala pokožky, zabalím každou nohu a přetáhneme přes ně ponožky. Nohy udržujeme v teple. Doporučuje se dítěti, aby mělo ponožky po celou noc (u nás je to nemožné), tak to nosí Baruška 2 až 3 hodiny, pak sundáme a opláchneme nohy v teplé vodě. 

 

TOPlist
aktualizováno: 31.01.2020 11:36:01